Zamów ⋆ BEZPŁATNY ⋆ pomiar i wycenę tel: +48 730710189 - Szafy wnękowe na wymiar Rybnik i okolice

/Drzwi przesuwne
Drzwi przesuwne2018-09-17T11:03:07+00:00Drzwi przesuwne Indeco – Rybnik i okolice

Drzwi przesuwne do szafy indeco Rybnik

Drzwi przesuwne to najważniejszy element w szafie, określający jej styl i rzutujący na wygląd całego pomieszczenia. Biorąc pod uwagę nieskończone możliwości dopasowania kolorystyki i połączeń elementów, każdy jest w stanie dobrać coś dla siebie.
Wypełnieniem drzwi przesuwnych mogą być takie materiały jak:

  • płyta meblowa
  • lustro
  • szkło kolorowe lacobel
  • szyba przeźroczysta
  • szkło mleczne
  • bambus
  • ratan
  • eko skóry
  • szkło z grafiką

Szafa z lustrem Rybnik

Wyróżniamy 2 systemy drzwi przesuwnych – system aluminiowy i stalowy. Oba systemy mają podobne właściwości jezdne oraz przy ich użyciu można łączyć ze sobą wszystkie wyżej wymienione elementy.
Zasadnicza różnica pomiędzy wymienionymi systemami widoczna jest w wyglądzie obu systemów

System aluminiowy w odróżnieniu od stalowego posiada dużo więcej rodzajów obramowań – uchwytów drzwi. Profile boczne drzwi są pełne, a wózki jezdne schowane w profil dolny i boczny w taki sposób, że pozostają niewidoczne na obu stronach drzwi. Kolejną zaletą drzwi aluminiowych jest uszczelka stosowana z wypełnieniem szklanym, która tłumi drgania szkła oraz amortyzuje uderzenia drzwi o ściany. W systemie aluminiowym drzwi przesuwnych można wykonać dużo wyższe drzwi niż standardowe 275 cm co pozwala na zabudowę wyższych pomieszczeń pod sam sufit. Kolejną zaletą aluminium jest jego ścieralność i łatwość polerowania w przypadku przypadkowego zarysowania aluminiowej ramy z łatwością można spolerować rysę. Dzięki nierdzewnej powłoce drzwi przesuwne z aluminium doskonale nadają się również do pomieszczeń wilgotnych. Są stosowane jako drzwi przejściowe dzięki maskowaniu wózków w profile. Występują w kilku kolorach : srebrnym, satynowym (szampańskim), oliwkowym. Drzwi przesuwne tego typu mogą być stosowane na poddaszu przy skośnym suficie oraz jako drzwi uchylne bądź łamane.

System stalowy jest tańszą alternatywą dla systemu aluminiowego idealnie spełniając swoje zastosowanie w szafach z drzwiami przesuwnymi. Z powodzeniem dorównuje mu jakością i estetyką wykonania – jest jednak bardziej płaski i przylegający do wypełnienia drzwi i występuje tylko w 2 wzorach. Drzwi przesuwne z użyciem systemu stalowego wykonuje się do maksymalnej wysokości 270. Największą zaletą systemu stalowego jest jego niższa cena oraz duży wybór kolorów w tym drewnopodobnych oraz nowość w ofercie rama chromowana.